Lehká atletika je jeden z nejstarších sportů. Atletika je ,,Královna všech sportů". Jde o různé sportovní disciplíny, které jsou založeny na lidském pohybu, například na chůzi, běhu, vrhu, hodu a skoku. Na rozdíl od úpolových sportů, závodník v lehké atletické disciplíně nemá za úkol porazit konkrétního soupeře, ale ze všech účastníků závodu vítězí ten, který docílí nejlepší naměřený výsledek (získá nejmenší naměřený čas, provede nejdelší hod nebo dosáhne nejvyššího skoku apod.)

ATLETIKA

Dětská atletika

 

Přípravky se ještě rozdělují dle věku dětí na:
Atletické školka
Atletické minipřípravky (8 – 9 let)
Atletické přípravky (10 -11 let)

 

Český atletický svaz připravil metodické materiály, které vám budou nápomocné při tréninku malých atletů. Většinu těchto materiálů si můžete stáhnout ZDE
Cílem projektu Atletika pro děti je nabídnout rodičům a jejich dětem kvalitní volnočasovou aktivitu v podobě pravidelných atletických kroužků a zároveň podpořit sportovní přípravu nejmladších dětí v oddílech a klubech. Už od roku 2009 tak mají děti z celého Česka možnost trávit aktivně svůj volný čas v takzvaných atletických školkách a přípravkách.

Dětská atletika


Je určená dětem ve věku 5- 11 let a najdete je v současnosti na více než 250 místech po celé republice. I několikrát týdně díky nim aktivně sportuje přes 15 a půl tisíce dětí. Se základy jednotlivých atletických disciplín se malí atleti seznamují způsobem, který byl speciálně upraven jejich potřebám a věku. Ve srovnání s jinými sporty atletika v začátcích nenutí děti ke specializaci, a proto těží ze své nesporné výhody – všestrannosti. Běh, skok, hod, to jsou pohybové aktivity, které jsou základem nejen pro jednotlivé disciplíny v atletice, ale i mnoho jiných sportů.

Projekt Atletika pro děti myslí i na trenéry. Cíleně napomáhá jejich odbornému vzdělávání. Pro zapojené děti připravuje celou řadu soutěží. Za léta své činnosti získal projekt podporu mnoha význačných atletů. Dlouholetou patronkou je oštěpařka Barbora Špotáková.

Zajímavosti pro školy

Prostřednictvím projektu Atletika pro děti do škol s námi od roku 2014 mohou spolupracovat i základní školy. Hravé atletění se díky tomu na školách stalo součástí běžných hodin tělesné výchovy na prvním stupni. Naším cílem je, aby tělocvik ve škole nejen bavil, ale aktivní pohyb se stal součástí dětských životů. Tak jak se učí číst, psát, počítat, je potřeba se naučit pohybové gramotnosti. Přímo pedagogům projekt nabízí školení a semináře, možnost zapojit se s dětmi do celoročních soutěží, grafické materiály, metodiku nebo zapůjčení potřebných pomůcek.

Podrobné informace k zapojení do projektu Atletika pro děti do škol najdete ZDE

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti