Svět JIPASTU

Výroba
na zakázku

 

Tato je srdcem značky Jipast od roku 1992. Platí to dodnes. Co to znamená? Neustálé změny: zpočátku to byl především vývoj nových a lehkých žíněnek . Dnes je to víc než inženýrské umění. Jde o pokrok - přehodnotit mobilitu, inspirovat lidi a motivovat je k pohybu. Postoj Jipastu je stále stejný: hledat něco nového, vyzkoušet to a zlepšit. Tak se vytváří budoucnost ve sportu.

Najdeme řešení.

Naší výrobu nezaskočíte žádným nápadem. Spíš pro nás vytvoříte výzvu, která nás požene kupředu. 

Dopadové plochy pod horolezecké stěny

Společnost Jipast je výrobcem dopadových ploch pro horolezecké stěny všech druhů, pro školy, městská centra i závody nejvyšší mezinárodní úrovně jako jsou Světové poháry a Mistrovství světa nebo Evropy. Všechny plochy splňují normu pro umělé horolezecké konstrukce EN ČSN 12572-2 Referenční stavby ploch pro stěny: Praha, Brno, Vöcklabruck, Drážďany,  Stuttgart, Graz, Vídeň, Saslzburk, Insbruck, Ravensburg, Ingolstadt, Friedrichshafen, Garmisch-Partenkirchen, Klagenfurt, Augsburg, Darmstadt, Oslo, Bruse a mnoho dalších.

Trampolíny

Vyrábíme odrazové plochy pro všechny rozměry trampolín od základní úrovně až po vrcholné soutěže. Společnost Jipast byla oficiálním dodavatelem Mistrovství Evropy v trampolínovém skákání v dánském Odense 2008.

Doskočiště skok o tyči

Nová koncepce doskočišť pro skok o tyči představuje pro každého příležitost k získání IAAF certifikovaného doskočiště. Stavebnicový systém umožňuje začít od základního, minimálního rozměru IAAF a postupně doskočiště rozšířit na plný rozměr. Doskočiště Atlantis se v roce 2005 stala prvními českými výrobky certifikovanými IAAF. Doskočiště můžete vidět na mnoha stadiónech, zvláště pak tam kde jsou pořádány závody nejvyšších kategorií IAAF. U nás to jsou Zlatá tretra v Ostravě a Odložilův memoriál v Praze.

Doskočiště pro skok vysoký

Další kategorii v naší výrobě tvoří doskočiště pro skok vysoký. Stejně jako doskočiště pro skok o tyči Atlantis splňují nejpřísnější požadavky na vrcholné mezinárodní atletické závody. Doskočiště jsou k vidění zejména tam, kde jsou pořádány závody nejvyšších kategoriích IAAF. Např. Memoriál Josefa Odložila v Praze, Stadion Evžena Rošického Praha - Strahov nebo Zlatá tretra v Ostravě. Při stejné kvalitě a cenové dostupnosti jsou běžně používány od základních škol až po atletické stadiony.

Dopadové jámy

Navrhujeme konstrukční výplně gymnastických dopadových jam v několika variantách s použitím PUR kostek nebo jako standardní zakryté dopadové plochy. Tělo dopadové plochy vyrábíme podle stávajícího tvaru dopadové jámy ve vaší tělocvičně nebo sokolovně.

Dětská atletika

Sada dětské atletiky byla sestavena odborníky z Českého atletického svazu na základě programu IAAF KID`S ATHLETICS. Tento program vznikl za cílem formulovat novou koncepci atletiky, která byla speciálně navržena jen pro dětské soutěže.

Bylo nutné, aby návrh koncepce splňoval základní požadavky jako je nabídnout dětem atletiku, která bude přitažlivá, která bude lehce přístupná a která bude mít edukativní hodnoty. Aby byl jednoduchý systém hodnocení a jednoduchý systém organizace a instalace soutěží, který nevyžaduje větší počet asistentů nebo rozhodčích. K těmto uvedeným požadavkům ještě byly přidány tyto: technické vybavení musí být bezpečné v jednoduché sestavě, která se snadno připraví a snad uklidí a stejně tak musí být jednoduchý transport sady, tak aby byla zachována možnost pořádání soutěží v různých, třeba i vzdálených místech.

Výsledkem úsilí se stal program "IAAF Kid`s Athletics". Program, který je navržen tak, aby vyhověl svou všestranností a přístupností jak dětem různých věkových kategorií, tak organizacím, školám a sportovním klubům, které začnou s dětmi pracovat na základě instrukcí.

Zadání nejlépe splňuje sada dětské atletiky, kterou spolu s Českým atletickým svazem navrhla společnost Jipast a.s.. Všechny prvky sady a veškeré soutěžní vybavení je vyrobeno z měkkých materiálů, polyetylénových a polyuretanových pěn. Nářadí nemá žádné ostré hrany ani hroty, aby nemohlo dojít ke zranění při náhodném zásahu nebo při neopatrném zacházení a dodává se ve dvou přepravních taškách. Sada je tak vhodná i pro nejmenší školou povinné děti. 

Ochranné polstrování

Ochranné polstrování je vhodné použít nejen v malých tělocvičnách nebo sportovních halách, ale i tam, kde se vyskytují nebezpečné hrany, části konstrukcí apod. Ty se někdy vyskytují i na školních chodbách nebo v prostorech, kde dochází k pohybu většího množství lidí. Často je nutné ochránit nebezpečné prvky na zábradlí nebo podobných konstrukcích, které nevhodně zasahují do prostoru. Při konstrukci čalounění dbáme na to, aby kromě dokonalého zakrytí nebezpečného prvku, bylo snadné čalounění spolehlivě připevnit. Polstrování lze vyrobit v barevném provedení dle požadavku zákazníka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti