V tradičním pojetí tělesné výchovy patřila gymnastika vždy mezi základní učební prvky pohybové gramotnosti na školách

Již delší dobu je veřejným tématem nízká úroveň pohybové přípravy a pohybové gramotnosti, která má negativní vliv na zdraví celé populace. Pohybové vzdělání totiž zásadně pomáhá při formování zdravého životního stylu a pohybová gramotnost je tak stejně důležitá jako ostatní typy gramotnosti (např. čtenářská, matematická, jazyková gramotnost). 


Gymnastika patří k nejstarším sportovním disciplínám a je také neodmyslitelnou součástí novodobých olympijských her. Jako každý vrcholový sport však gymnastika vyžaduje, kromě plného nasazení, také prostředí, které umožňuje dosahovat vrcholných výkonů. Nezbytným předpokladem vrcholové gymnastiky tak je především prvotřídní nářadí a náčiní. Zřejmě nejznámějšími značkami právě takového vybavení jsou jména Spieth a Gymnova. Obě tyto značky najdete v našem katalogu.

Jako autorizovaný zástupce obou firem vám nabízíme nejen dodání vámi vybraného nářadí a náčiní, ale také poradenskou činnost a záruční i pozáruční servis.


 

Gymnastika však není pouze jedinečným vrcholovým sportem, je také základním stavebním kamenem pohybové gramotnosti. Jak to vyjadřuje například slogan Slovenské gymnastické federace: “Gymnastika je sport pro všechny sporty”.

Již delší dobu je veřejným tématem nízká úroveň pohybové přípravy a pohybové gramotnosti, která má vliv nejen na špatné výsledky našich vrcholových sportovců v mnoha kolektivních sportech (ve kterých se v dospělosti projevuje daň předčasné specializace, bez rozvoje základních pohybových dovedností v dětství) ale, což je ještě horší, působí negativně na zdraví celé populace. Pohybové vzdělání totiž zásadně pomáhá při formování zdravého životního stylu a pohybová gramotnost je tak stejně důležitá jako ostatní typy gramotnosti (např. čtenářská, matematická, jazyková gramotnost.)

V tradičním pojetí tělesné výchovy patřila gymnastika vždy mezi základní učební prvky pohybové gramotnosti na školách. Dnes se však tak trochu z hodin tělesné výchovy vytrácí. Jedním z mnoha důvodů jsou obavy dětí a učitelů z konstrukčně těžkého nářadí a z hrozících úrazů při provozování gymnastických prvků na takovém vybavení, typicky se jedná o školní bradla nebo hrazdy, která jsou standardně vyráběny z kovu v kombinaci se dřevem, ostatně podobně jako tradiční švédské bedny nebo kozy.

 

Těmto obavám lze však snadno předejít. Moderní, bezpečné, měkké, ale pevné nářadí určené pro gymnastiku pro děti, tak lze v různých sadách, přizpůsobených věku, použít již pro věkovou kategorii dětí v mateřských školách. Naše programy Rinogym nebo Rinoset, které vyvíjíme spolu s odborníky tak jsou v současnosti využívány na více než tisíci školách, jak mateřských tak základních ve výukových  programech mnoha tělocvičných spolků jaok jsou například ČOS se svým programem,  FISAF děti na startu, Sportimáček nebo Akademie Rinosport.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti